ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 4 ოქტომბერი 2011
საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის  03 ოქტომბერს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის  ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.atipfund.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდისოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 8.46%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 24.38%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 16.42%
ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2011

Monitoring of web-page of State Fund for Protection and Assistance of Statutory Victims of Human Trafficking
News | Civic Tech and Innovations | Publications | Open Governance and Anti-Corruption | Article 4 October 2011
Monitoring of web-page of  Legal Entity of Public Law – State Fund for Protection and Assistance of Statutory Victims of Human Trafficking
On August 31, 2011 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e- Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of Legal Entity of Public Law – State Fund for Protection and Assistance of Statutory Victims of Human Trafficking (www.atipfund.gov.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“. According to assessment parameters Legal Entity of Public Law  -  State Fund for Protection and Assistance of Statutory Victims of Human Trafficking web-page amounted:
Information transparency rating: 8.46%
E- accessibility and technical operability rating: 24.38%
Total rating of web-page: 16.42%
State Fund for Protection and Assistance of Statutory Victims of Human Trafficking web-page monitoring 2011