აღსრულების ეროვნული ბიუროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის 07 დეკემბერს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – აღსრულების ეროვნული ბიუროს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.nbe.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - აღსრულების ეროვნული ბიუროს ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 40.03%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 47.95%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 43.99%
საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის მიმდინარე რეიტინგში აღსრულების ეროვნულ ბიუროს პირველი ადგილი უკავია.

Monitoring of web-page of Legal Entity of Public Law – National Bureau of Enforcement
On Decemebr 07, 2011 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e- Accessibility and technical operability) monitoring of official web page of Legal Entity of Public Law – National Bureau of Enforcement (www.nbe.gov.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters Legal Entity of Public Law - National Bureau of Enforcement web-page amounted:
Information transparency rating: 40.03%
E- accessibility and technical operability rating: 47.95%
Total rating of web-page: 43.99%
National Bureau of Enforcement is the leader according to the Current Rating of Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities.