აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2012 წლის 10 იანვარს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.moecs.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 18.91%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 43.16%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 31.03%
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2012

Monitoring of web-page of Ministry of Education, Culture and Sport of Autonomous Republic of Adjara
On January 10, 2012 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of Ministry of Education, Culture and Sport of Autonomous Republic of Adjara (www.moecs.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters Ministry of Education, Culture and Sport of Autonomous Republic of Adjaraweb-page amounted:
Information transparency rating: 18.91%
E- accessibility and technical operability rating: 43.16%
Total rating of web-page: 31.03%
Monitoring of web-page of Ministry of Education, Culture and Sport of Autonomous Republic of Adjara 2012