აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2012 წლის 05 იანვარს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.meca.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს ოფიციალური ვებ-გვერდის

Monitoring of web-page of Ministry of Education and Culture of Autonomous Republic of Abkhazia
On January 05, 2011IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of of Ministry of Education and Culture of Autonomous Republic of Abkhazia (www.meca.gov.ge)within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters Education and Culture of Autonomous Republic of Abkhazia web-page amounted:
Information transparency rating: 17.02%
E- accessibility and technical operability rating: 38.94%
Total rating of web-page: 27.98%
Monitoring of web-page of  Ministry of Education and Culture of Autonomous Republic of Abkhazia 2011