კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 28 ოქტომბერი 2011
საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის 28 ოქტომბერს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს  ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.mcs.gov.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის ხელახალი მონიტორინგი. თუმცა, ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ტექნიკური გამართულობის მხრივ ვებ-გვერდი კვლავ საჭიროებს დახვეწას.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს განახლებული  ოფიციალური ვებ-გვერდის

Monitoring of web-page of Ministry Of Culture and Monument Protection Of Georgia
For the reason of official web-page of Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia (www.mcs.gov.ge) has been updated, on October 28, 2011 IDFI expert team has reconducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“. Although, information transparency and technical operability of official web-page needs to be much more finer.
According to assessment parameters Ministry Of Culture and Monument Protection Of Georgia updated web-page amounted: