სტანდარტების, ტექნიკური რეგლამენტების და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები | ინტერნეტი და ინოვაციები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 27 სექტემბერი 2011
საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – სტანდარტების, ტექნიკური რეგლამენტების და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2011 წლის 04 ოქტომბერს პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – სტანდარტების, ტექნიკური რეგლამენტების და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.geostm.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – სტანდარტების, ტექნიკური რეგლამენტების და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 12.62%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა: 39.63%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 26.12%
სტანდარტების, ტექნიკური რეგლამენტების და მეტროლოგიის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2011

Monitoring of web-page of Legal Entity of Public Law –Georgian National Agency for Standards, Technical Regulations and Metrology
On October 04, 2011 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e- Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of Legal Entity of Public Law – Georgian National Agency for Standards, Technical Regulations and Metrology (www.geostm.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters Legal Entity of Public Law - Georgian National Agency for Standards, Technical Regulations and Metrology web-page amounted:
Information transparency rating: 12.62%
E- accessibilityand technical operability rating: 39.63%
Total rating of web-page: 26.12%
Georgian National Agency for Standards, Technical Regulations and Metrology web-page Monitoring 2011