საქართველოს კონტროლის პალატის ვებ-გვერდის მონიტორინგი
2012 წლის 10 თებერვალი პროექტ - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა  საქართველოს კონტროლის პალატის  ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.control.ge) ინფორმაციული გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის (ინფორმაციის ელ-ხელმისაწვდომობის და ტექნიკური გამართულობის) ხარისხის მონიტორინგი.
მონიტორინგის პროცესში გამოიკვეთა, რომ საკანონმდებლო ცვლილებებთან ერთად ვებ-გვერდზე სასწრაფო წესით შეიქმნა პარტიების ფინანსური მონიტორინგის ცალკე განყოფილება, სადაც ქვეყნდება სხვადასხვა მნიშვნელოვანი ინფორმაცია მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანებების საქმიანობასთან დაკავშირებით.
თუმცა, ჩვენის აზრით, მნიშვნელოვანია აგრეთვე შესაბამისი განყოფილების განახლებაც რომელიც ეხება კონტროლის პალატის უშუალო ფუნქციას აკონტროლის საჯარო დაწესებულებების მიერ საბიუჯეტო სახსრების ხარჯვა. სამწუხაროდ ზემოაღნიშნულთან პირდაპირ კავშირში მყოფი განყოფილება „აუდიტის აქტები“ დღეის მდგომარეობით ცარიელია, მიუხედავად იმისა, რომ კანონით გათვალისწინებული შემთხვევების გარდა კონტროლის პალატის აუდიტის აქტები და გადაწყვეტილებები საჯაროა.

On February 10, 2012 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of Chamber of Control of Georgia (www.control.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
The monitoring process showed that along with legislative amendments the separate section for financial monitoring of political parties has been created on web-page, where the important information on activities of political unions is being published.
Notwithstanding the aforementioned, in our opinion, it is important to update the corresponding section of web-page which is related to the function of Chamber of Control to control the expenditure of budget funds by public authorities. Unfortunately the section named “Audit Acts” directly related to the aforementioned is currently empty of information, while except for regulations stated by the law, the audit acts and decisions of the Chamber of Control are open to public.