საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ოფიციალური ვებ-გვერდის მონიტორინგი
სიახლეები 26 მარტი 2012
2012 წლის 3 მარტს პროექტის - "საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგი" ფარგლებში IDFI-ს ექსპერტთა ჯგუფმა განახორციელა საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.electionreforms.ge) საინფორმაციო გამჭვირვალობისა და ელექტრონული მმართველობის შეფასებითი მონიტორინგი.
IDFI-ს შეფასებითი პარამეტრების მიხედვით საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის  ოფიციალური ვებ-გვერდის
ინფორმაციული გამჭვირვალობის ხარისხმა შეადგინა: 8.43%
ტექნიკური გამართულობისა და ელ. ხელმისაწვდომობის ხარისხმა შეადგინა:  37.64%
ვებ-გვერდის ჯამური რეიტინგი: 23.035%
http://www.idfi.ge/uploadedFiles/images/smal_pdf.png საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ვებ-გვერდის მონიტორინგი 2012

On March 3 th , 2012 IDFI expert team has conducted information transparency and e-Governance (e-Accessibility and technical operability) monitoring of official webpage of the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings (www.electionreforms.ge) within the framework of the project “Monitoring of Information (Internet) Resources of Public Authorities of Georgia“.
According to assessment parameters of IDFI the webpage of the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Training amounted :