IDFI-ის და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2019 წლის 15 აგვისტოს, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტსა (IDFI) და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს მხარეთა შორის პარტნიორული ურთიერთობის ჩამოყალიბებას, კორუფციასთან ბრძოლის საგანმანათლებლო/სასერტიფიკატო პროგრამის დანერგვისა და მუდმივი განვითარებისთვის.
ერთ წლიანი სასერტიფიკატო პროგრამის მიზანია, ანტიკორუფციულ თემებზე საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლება, ასევე კორუფციის პრევენციასთან, კორუფციული რისკების იდენტიფიცირებასთან და კორუფციულ ფაქტებზე ეფექტურ რეაგირებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე სტუდენტების, სახელმწიფო, არასამთავრობო და ბიზნეს სექტორების წარმომადგენელთა ცოდნისა და უნარ-ჩვევების განვითარება/გაღრმავება.
პროგრამის ფინანსური მხარდამჭერია ღია საზოგადოების ბუდაპეშტი ფონდი (OSI) და ხორციელდება ღია საზოგადოების ფონდის (OSGF) თანადაფინანსებით.

On 15 August 2019 the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) and Ilia State University officially formed a memorandum of cooperation. Thus the parties will tend/ensure successful implementation and continued advancement of the Certification Program in Fighting Corruption.
One year long Program aims to raise/deepen the knowledge of students (from authorized higher education institutions of Georgia), persons employed in the public, private or non-governmental sectors about the anti-corruption themes as well as acquire practical skills in order to oppose corruption.
The Program is financially supported by the Open Society Budapest Foundation (OSI) with co-funding from the Open Society Georgia Foundation (OSGF).