IDFI-მ კორუფციასთან მებრძოლთა პროგრამის ფარგლებში ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან მემორანდუმი განაახლა
სიახლეები | მემორანდუმები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა 13 ოქტომბერი 2020
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა (IDFI)და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტმა კორუფციასთან მებრძოლთა საგანმანათლებლო სასერტიფიკატო პროგრამის ფარგლებში განაახლეს მხარეთა შორის მემორანდუმით გათვალისწინებული პირობები.
ახალი მემორანდუმის ფარგლებში, კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო მოდულები გარდაიქმნა ილიას უნივერსიტეტის მეცნიერებათა და ხელოვნების ფაკულტეტის აკადემიურ კურსებად, რომელშიც ჩართვის შესაძლებლობა ექნებათ როგორც დასახელებული ფაკულტეტის შესაბამისი მიმართულების სტუდენტებს, ასევე, კონკურსის შედეგად შერჩეულ კანდიდატებს. ილიას უნივერსიტეტის სტუდენტებს, მაღალი აკადემიური მოსწრების შემთხვევაში შესაძლებლობა ექნებათ მიიღონ სასწავლო კრედიტები (ECTS) და სერტიფიკატები, ხოლო კონკურსის შედეგად შერჩეული სხვა უნივერსიტეტების სტუდენტები, სახელმწიფო, არასამთავრობო და კერძო სექტორის წარმომადგენლები, პროგრამის წარმატებით გავლის შედეგად მიიღებენ სერტიფიკატებს.
მემორანდუმის ფარგლებში სულ შემუშავდება 4 აკადემიური კურსი. კერძოდ, საბაკალავრო საფეხურზე შეთავაზებული იქნება ,,კარგი მმართველობა და კორუფცია’’ და ,,პოლიტიკა და კორუფცია’’, ხოლო სამაგისტრო საფეხურზე - ,,ანტიკორუფციული პოლიტიკის მართვა საჯარო და კერძო დაწესებულებებში“ და ,,კორუფციასთან ბრძოლა - საერთაშორისო აქტორები, ანტიკორუფციული პლატფორმები’’. კორუფციასთან მებრძოლთა საგანმანათლებლო პროგრამის პირველი წლისგან განსხვავებით აკადემიური კურსების გავლის შესაძლებლობა ექნება მთლიანობაში დაახლოებით 100-მდე მონაწილეს.
მემორანდუმი, ასევე, ითვალისწინებს ეპიდემიოლოგიური მდგომარეობის გაუარესების შემთხვევაში, კურსების დისტანციურ რეჟიმში წარმართვის შესაძლებლობას.

Within the scope of the Educational Certification Program in Fighting Corruption, IDFI renewed the Memorandum with the Ilia State University
News | Memorandums | Open Governance and Anti-Corruption 13 October 2020
Within the scope of the Educational Certification Program in Fighting Corruption, the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) has renewed the terms of the Memorandum with the Ilia State University. Under the new memorandum, the Modules of the Certification Program in Fighting Corruption have been transformed into the academic courses of the Faculty of Arts and Sciences of the Ilia State University. These Modules will be open to the studentsof the above-mentioned faculty, as well as to the Program participants selected through a competition.
Students of Ilia State University will have the opportunity to receive ECTS and certificates in case of high academic achievement, while students of other universities selected as a result of the competition, representatives of the state, non-governmental and private sectors, will receive certificates upon successful completion of the program.
A total of 4 academic courses will be developed within the framework of the memorandum. In particular, on Bachelor's degree, the courses, including Good Governance and Corruption, and Politics and Corruption will be offered, while in the Master's degree program the courses in Anti-Corruption Policy Management in Public and Private Institutions and Fight against Corruption - International Actors, Anti-Corruption Platforms will be provided. In contrast to the first year of the Certification Program in Fighting Corruption, up to 100 participants will have access to academic courses in total.
The memorandum also provides the possibility of conducting courses remotely in case of worsening the epidemiological situation.
The Educational Certification Program in Fighting Corruption is financially supported by the Open Society Institute Budapest Foundation (OSI) and is co-financed by the Open Society Georgia Foundation (OSGF).