სალექციო კურსები შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში
2016 წლის 8 თებერვალს შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის ორგანიზებით გაიმართება სალექციო კურსი. სალექციო კურსი ტარდება პროექტ „სტრატეგიული გეგმა საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერება“-ს ფარგლებში. პროექტი ხორციელდება ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ ბრემენის უნივერსიტეტთან პარტნიორობით და გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებით.
პირველი ლექცია დაეთმობა „საქართველოს სოციალურ ეკონომიკური განვითარების სტრატეგია - საქართველო 2020“-ის შექმნის პროცესის განხილვას. ლექციას გაუძღვება IDFI-ს პროექტის კოორდინატორი - საბა ბუაძე. მეორე ლექციის განსახილველი თემა იქნება კონკურენციის რეგულირების პროცესი საქართველოს სატელეკომუნიკაციო სფეროში. ლექციას გაუძღვება IDFI-ს მედიისა და ტელეკომუნიკაციის მიმართულების ხელმძღვანელი - უჩა სეთური. სალექციო კურსი გაგრძელდება სამი საათის განმავლობაში.
სალექციო კურსში მონაწილე სტუდენტებს გადაეცემათ IDFI-ს, ბრემენის უნივერსიტეტისა და IBSU-ს ერთობლივი სერტიფიკატი. გამორჩეული სტუდენტები ასევე დაჯილდოვდებიან ქართულენოვანი სამეცნიერო ლიტერატურით.
ლექცია გაიმართება 8 თებერვალს, 14:00 საათზე.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, დარეგისტრირდეთ მისამართზე: georgia2020@idfi.ge. გთხოვთ, აღნიშნულ მეილზე გამოგზავნოთ შემდეგი ინფორმაცია: სახელი, გვარი, სასწავლებელი, ფაკულტეტი, სპეციალობა, სემესტრი, ელექტრონული ფოსტის მისამართი და მობილური ტელეფონის ნომერი. რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 30 იანვარი.

The Institute for Development of Freedom of Information organizes a lecturing course at International Black Sea University (IBSU) on February 8, 2016. The courses are held within the framework of the project “Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement”. The project is implemented by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in partnership with the University of Bremen and with the financial support of the Federal Foreign Office of Germany.
The first lecture will cover the process of developing the “Social Economic Development strategy – Georgia 2020”. The lecture will be led by IDFI’s project coordinator – Saba Buadze. The topic of discussion of the second lecture will be the process of regulating competition in Georgia’s telecommunication’s field. The lecture will be led by the head of Media and Telecommunications direction at IDFI – Ucha Seturi. The lecturing course will last for three hours.
Participants will receive joint certificate from IBSU, IDFI and the University of Bremen. Three most active participants will receive latest scientific literature (in Georgian).
Lecture will be held on February 8th, at 14:00.
To participate, please register on the email: georgia2020@idfi.ge by sending your first name, last name, educational institution, faculty, major, semester, email address and a cell phone number. Deadline for registration is 30th january.