სალექციო კურსი: ტრანსფორმაციის 25 წელი - აღმოსავლეთ ევროპა და საქართველო დასრულდა
სიახლეები | ტრენინგები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 24 დეკემბერი 2014
60 სტუდენტს სალექციო კურსების სერიაში „ტრანსფორმაციის 25 წელი - აღმოსავლეთ ევროპა და საქართველო“ მონაწილეობისთვის სერტიფიკატები გადაეცა.
სალექციო კურსების სერია განხორციელდა ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის და ბრემენის უნივერსიტეტის მიერ, გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებით, პროექტ „საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერების“ ფარგლებში.
„ტრანსფორმაციის 25 წელი - აღმოსავლეთ ევროპა და საქართველო“- წარმოადგენს სალექციო კურსების სერიას, რომელზეც დასწრების სურვილი 250 სტუდენტმა გამოთქვა, შერჩეულ 60 მათგანს ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის დოქტორანტი ლელა რეხვიაშვილი ოთხი სალექციო შეხვედრის მანძილზე შემდეგ თემებზე ესაუბრა:
• ტრანსფორმაციის 25 წელი - ძირითადი დებატები
• პოლანის თეორია. პოლანის თვალით დანახული აღმოსავლეთ ევროპა
• პოლანის თეორიის მიხედვით დანახული ტრანფორმაცია პოსტ-რევოლუციურ საქართველოში
• თეორიის აპლიკაცია მიკრო კონტექტზე
ლექციებს ესწრებოდა სხვადასხვა უნივერსიტეტის 60 სტუდენტი, რომელთაც კურსის ბოლოს გადაეცათ სერტიფიკატები.

60 students were awarded with certificates in the lecturing course - 25 Years of Transformation – Eastern Europe and Georgia.
Lecturing course was held by Institute for Development of freedom of Information (IDFI), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Bremen University with the financial assistance of the Federal Foreign Office of Germany within the scopes of the project Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement (ZigB) Georgia.
250 students showed their interest in attending the lecturing course “25 Years of Transformation – Eastern Europe and Georgia”. CEU PHD student Lela Rekhviashvili had four lectures with the selected students within the scopes of the named lecturing course and discussed four topics with them:
60 students from various universities were attending the lectures and in the end of the course were awarded with certificates.