სალექციო კურსების სერია პროექტ საქართველო 2020-ის ფარგლებში დაიწყო
„ტრანსფორმაციის 25 წელი - აღმოსავლეთ ევროპა და საქართველო“- წარმოადგენს სალექციო კურსების სერიას, რომელზეც დასწრების სურვილი 250 სტუდენტმა გამოთქვა. შერჩეულ 80 მათგანს ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის დოქტორანტი ლელა რეხვიაშვილი 15, 16, 17 და 18 დეკემბერს, თსუ-ს მაღლივი კორპუსის 206-ე აუდიტორიაში, 15:00-დან 17:00-საათამდე ლექციებს ჩაუტარებს.
სალექციო კურსების სერია ხორციელდება ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო
უნივერსიტეტის და ბრემენის უნივერსიტეტის მიერ, გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებით პროექტ „საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერების“ ფარგლებში.
15 და 16 დეკემბერს უკვე ჩატარდა ორი ლექცია, თემებით: ტრანსფორმაციის 25 წელი - ძირითადი დებატები და პოლანის თეორია. პოლანის თვალით დანახული აღმოსავლეთ ევროპა.
ლექციებს ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები, რომელთაც კურსის ბოლოს გადაეცემათ სერტიფიკატები.

250 students showed their interest in attending the lecturing course 25 Years of Transformation – Eastern Europe and Georgia. Selected 80 candidates will have the opportunity to take part in the aforementioned lecturing course. The named lecturing course will be conducted by Central European University (CEU) PHD student – Lela Rekhviashvili on December 15th, 16th, 17th and 18th, in the upper building of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in the room #206 from 15:00 till 17:00 pm.
Lecturing courses are held by Institute for Development of freedom of Information (IDFI), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Bremen University with the financial assistance of the Federal Foreign Office of Germany within the scopes of the project Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement (ZigB) Georgia.
Two lectures were already held on December 15 and 16, with the themes: 25 Years of Transformation – Main Debates and Polan Theory, Eastern Europe through Polan Eyes.
Students, who will receive the certificates in the end of the lecturing course, of various universities were attending lectures.