IDFI-ს წარმომადგენლებმა აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საჯარო ლექცია ჩაატარეს
IDFI-მ 10 თებერვალს, ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, პროექტ საქართველო 2020-ის ფარგლებში გასვლითი ლექცია გამართა.
ლექცია პროექტის „სტრატეგიული გეგმა საქართველო 2020 – სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერება“ ფარგლებში წაიკითხეს მოწვეულმა ლექტორებმა - სოფიო საჩალელმა, კონსტანტინე ნაცვლიშვილმა და თეა გერგედავამ.
შეკრებილ 30-მდე სტუდენტსა და პროფესორ-ლექტორებს სოფიო საჩალელი შრომის სამართალზე ესაუბრა. კონსტანტინე ნაცვლიშვილმა ყურადღება გაამახვილა კულტურის პოლიტიკაზე ურბანული პოლიტიკის კონტექსტში, ხოლო თეა გერგედავა შეეხო უმაღლესი განათლების მდგრადობის საკითხს.

On February the 10th, IDFI held a public lecture at the Akaki Tsereteli Kutaisi State University within the scopes of the project “Georgia 2020”.
Lecture was conducted - within the scopes of the Project Strategic Plan Georgia 2020 – Strengthening Public Involvement (ZigB) – by the lecturers – Sopio Sachaleli, Konstantine Natsvlishvili and Tea Gergedava.
Sopio Sachaleli addressed audience of 30 attendees, comprised lecturers and students, on the issues of the Labor Law. Konstantine Natsvlishvili concentrated the attention of the audience on the Cultural Policy within the scopes of the Urban Policy, and Tea Gergedava focused on issues of the Higher Education for Sustainable Development.