ჟურნალისტები და აქტივისტები დემოკრატიული მმართველობისთვის - ანალიტიკური სტატიების კონკურსის გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
სიახლეები | კანონის უზენაესობა, ადამიანის უფლებები და მედიის თავისუფლება | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა 24 დეკემბერი 2019
ჟურნალისტები და აქტივისტები დემოკრატიული მმართველობისთვის - ანალიტიკური სტატიების კონკურსი დასრულდა და გამოვლინდა გამარჯვებულები.
I ადგილი (300 დოლარი) - ნინო კვინტრაძე - სოციალური დახმარებები VS არჩევნები
II ადგილი (200 დოლარი) - მარიკა დუდუნია - ლიფტების მონტაჟისთვის გამართული საეჭვო ტენდერები ბოლნისში
III ადგილი (150 დოლარი) - ანა გოგოლაძე - საპენსიო სააგენტოს საქმიანობისა და ადმინისტრაციული ხარჯების მიმოხილვა
კონკურსის მიზანი იყო ჟურნალისტებისა და სამოქალაქო აქტივისტების მიერ ხელისუფლების საქმიანობის კონტროლის წახალისება.
„მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ეკვლიათ საქართველოს საჯარო სექტორში არსებულ შესაძლო გადაცდომები და საეჭვო გარემოებები და შესაბამისად წარედგინათ ნამუშევრები. მოხარულები ვართ, რომ ეს თემა საინტერესო აღმოჩნდა ბევრი ადამიანისთვის და კონკურსით წავახალისეთ ანალიტიკური სტატიების მომზადება“ - აღნიშნა IDFI-ის მედია, ინტერნეტი და ტელეკომუნიკაციების პროგრამის ხელმძღვანელმა თეონა ტურაშვილმა.
კონკურსში მონაწილეობა 20 მა ადამიანმა მიიღო. გამარჯვებული სტატიები გამოქვეყნდება IDFI-ის ვებ (www.IDFI.ge)  და სოციალურ (Facebooks; Twitter ) გვერდებზე საავტორო უფლებების დაცვით.
კონკურსი ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) ორგანიზებითა და გლობალური საქველმოქმედო ორგანიზაციის, Luminate-ის ფინანსური მხარდაჭერით გაიმართა.

Journalists and Activists for Good Governance – The contest of analytical articles is over and winners have been announced.
I Place (300 USD) – Nino Kvintradze – Social Aid VS Elections
II Place (200 USD) – Marika Dadunia – Dubious Tenders Conducted in Bolnisi for Elevator Installations
III Place (150 USD) - Ana Gogoladze – Overview of the Activities and Administrative Expenditures of Pension Agency
The purpose of the contestwas to encourage journalists and social activists to oversee government activities.
“The contestants had the opportunity to study and examine possible wrongdoings and suspicious circumstances in the Georgian public sector, and present their results. We are glad that this topic proved interesting to many, and we were able to encourage them to write analytical articles“- Stated IDFI’s head of Media, Internet and Telecommunications program, Teona Turashvili.
20 individuals participated in the contest. The award-winning articles will be published on IDFI’s website (www.IDFI.ge) as well as disseminated via social media (Facebooks; Twitter) with copyright protection.
The contest was organized by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) with the financial support of the global philanthropic organization, Luminate.