25 მარტს, კორუფციასთან მებრძოლთა საგანმანათლებლო ჯგუფისთვის სს „საქართველოს ენერგეტიკის განვითარების ფონდის“ დირექტორის მოადგილემ იურიდიულ საკითხებში, ლევან მოსახლიშვილმა, ჩაატარა ღია ლექცია თემაზე „ინვესტორის რისკები ენერგეტიკის სექტორში“. აღსანიშნავია, რომ ლევან მოსახლიშვილი იყო შპს „ქართლის ქარის ელექტროსადგური“-ს დირექტორთა საბჭოს წევრი და უმსხვილესი კერძო სამრეწველო ჯგუფის საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფის (GIG) იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.
ლექციაზე სასწავლო კურსის მონაწილეებმა მრავალ საკითხი განიხილეს, მათ შორის ბიუროკრატიული მექანიზმის შემცირება ენერგეტიკის სფეროში და სახელმწიფოს ჩართულობა გადაწყვეტილების მიღების პროცესში, საჯარო და კერძო სექტორებს შორის თანამშრომლობა და დიალოგის ხელშეწყობა, ინვესტიციების მნიშვნელობა, კორუფციის რისკები ენერგეტიკის სფეროში, ჰიდრო რესურსებისა და განახლებადი ენერგიების გამოყენება, სტრატეგიული დოკუმენტები ენერგეტიკის სფეროში და ელექტროენერგიით ვაჭრობა. ლექცია წარიმართა ინტერაქტიულ რეჟიმში. სასწავლო კურსის მონაწილეებმა დასვეს კითხვები სფეროში არსებულ აქტუალურ საკითხებზე, რომელიც ფართო მსჯელობის საგანია, როგორც საზოგადოებაში, ასევე, პროფესიულ წრეებში.
კორუფციასთან ბრძოლის საგანმანათლებლო პროგრამის ფინანსური მხარდამჭერია ღია საზოგადოების მხარდაჭერის ფონდი, რომელიც ხელს უწყობს კორუფციასთან საბრძოლველად მდგრადი ადამიანური რესურსების განვითარებას.

On March 25, 2021, Levan Mosakhlishvili, Deputy Director for Legal Services of the JSC Georgian Energy Development Fund, delivered an open lecture on Investor Risks in the Energy Sector within the framework of the Educational Certification Program in Fighting Corruption. It should be mentioned that Levan Mosakhlishvili was a member of the Board of Directors of Ltd Kartli Wind Power Plant and the head of the Legal Department of the Georgian Industrial Group (GIG), the largest private industrial group.
During the lecture, the participants discussed different issues, including the reduction of bureaucratic mechanisms in the field of energy, state involvement in the decision-making, cooperation and promotion of dialogue between the public and private sectors, the importance of investment, risks of corruption in energy sector, use of hydropower and renewable energy, strategic documents of the energy sector and electricity trade. The lecture was conducted in an interactive mode. The participants of the training course asked questions regarding current issues in the energy field, which is the subject of wide discussion, both in the community and in professional circles.
The Educational Certification Program in Fighting Corruption is implemented by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in cooperation with the Ilia State University. The program is financially supported by the Open Society Foundations which promotes the development of sustainable human resources in fighting corruption.