საინფორმაციო შეხვედრა გორის საკრებულოს და მერიის წარმომადგენლებთან თემაზე: საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასების მექანიზმი
სიახლეები | ეკონომიკა და სოციალური პოლიტიკა | სტატია 25 ოქტომბერი 2022
25 ოქტომბერს, ქალაქ გორში, IDFI-ს და USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის წარმომადგენლები გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ. შეხვედრის მიზანი საჯარო უწყებებისათვის საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასების მექანიზმის გაცნობა და გორის მუნიციპალიტეტში კერძო სექტორის დიალოგში ჩართულობის გამოცდილების და გამოწვევების გაცნობა იყო.
შეხვედრის პირველი ნაწილი დაეთმო ანგარიშის „ნორმატიული აქტების შემუშავების პროცესში საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასება - 2020-2021 წწ.” შედეგების გაცნობას. ხოლო, მეორე ნაწილში საკრებულოსა და მერიის წარმომადგენლებმა ისაუბრეს საჯარო განხილვებში კერძო სექტორის  ჩართულობის არსებულ გამოცდილებაზე და მიზეზებზე, რის გამოც დაბალია დიალოგში საზოგადოების ჩართულობის ხარისხი. ასევე, შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს ნორმატიული აქტები, რომლებიც შესაძლოა შეირჩეს 2022 წლის შეფასებისას.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ საკრებულოს წევრები პარტიებიდან „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო“, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ და „გორი - საქართველოსთვის, ასევე, გორის მერიის წარმომადგენლები და საკრებულოს აპარატის წევრები.
საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა პროექტის „საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხელშეწყობა საქართველოში მონიტორინგისა და ცნობიერების ამაღლების გზით“ ფარგლებში, USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის მხარდაჭერით.

Information session with the members of the Gori Municipal Council and Gori City Hall in the city of Gori
News | Social and Economic Policy | Article 25 October 2022
On October 25, the representatives of IDFI and the USAID Economic Governance Program met with the members of the Gori Municipal Council and Gori City Hall in the city of Gori. The purpose of the meeting was to introduce the Public-Private Quality Tracking Mechanism and to learn about the experiences and challenges of engaging the private sector in the dialogue in Gori Municipality.
The first part of the meeting was devoted to the introduction of the results of "Assessment of the Quality of Public-Private Dialogue in Drafting Normative Acts- 2020-2021". In the second part of the meeting, the representatives of the Council and City Hall talked about the experience of the private sector's involvement in public discussions and the reasons why the level of public involvement in the dialogue is low. In addition, the meeting participants discussed the normative acts that may be selected during the 2022 assessment.
Members of the Council from the parties "Georgian Dream-Democratic Georgia", "United National Movement", and "Gori - for Georgia" participated in the meeting, as well as representatives of the Gori City Hall and staff of the City Council.
The information session was held within the framework of the project “Promoting PPD in Georgia through Monitoring and Awareness Raising”, with support of the USAID Economic Governance program.