საინფორმაციო შეხვედრა რუსთავის საკრებულოს და მერიის წარმომადგენლებთან თემაზე: საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასების მექანიზმი
სიახლეები | ეკონომიკა და სოციალური პოლიტიკა | სტატია 7 ნოემბერი 2022
IDFI აგრძელებს საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასების მექანიზმის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას ადგილობრივ თვითმმართველობებში. ამჯერად, IDFI-ს და USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის წარმომადგენლები ქალაქ რუსთავის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მონაწილეებს IDFI-ს წარმომადგენლებმა გააცნეს ანგარიშის „ნორმატიული აქტების შემუშავების პროცესში საჯარო-კერძო დიალოგის ხარისხის შეფასება - 2020-2021 წწ.” შედეგები და პროექტის გეგმები, ხოლო ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის წარმომადგენელმა ისაუბრა, პროგრამის როლზე დიალოგის გაძლიერებაში.
რუსთავის საკრებულოს წარმომადგენლებმა ისაუბრეს სირთულეებზე, რასაც ნორმატიული აქტების მომზადებისა და განხილვის პროცესში აწყდებიან. შეხვედრაზე გაჟღერდა რუსთავის მოსახლეობისთვის ყველაზე მწვავე და მაღალი ინტერესის მქონე საკითხები და აღნიშნა, რომ წარმომადგენლობითი და აღმასრულებელი ორგანოების არაკოორდინირებული ფუნქციონირება აფერხებს საზოგადოების პრობლემების გადაჭრას. ასევე, შეხვედრის მონაწილეებმა იმსჯელეს, თუ რა ტიპის ნორმატიული აქტები შეიძლებაშეფასდეს 2022 წელს.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ საკრებულოს წევრები პარტიებიდან„რუსთავი - საქართველოსთვის“, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ და „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო“,ასევე, რუსთავის მერიის წარმომადგენლები და საკრებულოს აპარატის წევრები.

Information Session with the Representatives of the Rustavi City Council and City Hall regarding the PPD Quality Tracking Mechanism
News | Social and Economic Policy | Article 7 November 2022
IDFI continues raising awareness about the PPD Quality Tracking Mechanism in municipalities. This time, the representatives of IDFI and the USAID Economic Governance Program conducted an info session with the representatives of Rustavi City Council and City Hall.
IDFI team members presented the results of the "Assessment of the Quality of Public-Private Dialogue in Drafting Normative Acts-2020-2021". Meanwhile, the representative of the USAID Economic Governance Program spoke about program’s role in strengthening the dialogue between the private and public sectors.
The representatives of the City Council spoke about the challenges they face while preparing and discussing normative acts. They mentioned the topics of high interest to Rustavi population, while noting that the lack of coordination between the representative and executive bodies hinders solving society’s problems in a timely manner. In addition, the meeting participants discussed the normative acts that may be assessed in 2022.
Members of the Council from the parties "Rustavi - for Georgia", "United National Movement", "Georgian Dream-Democratic Georgia", as well as representatives of the Rustavi City Hall and staff of the City Council participated in the meeting,