IDFI-ს პროგრამების დირექტორმა ლევან ავალიშვილმა ინფორმაციის თავისუფლების შესახებ ღია ლექცია ჩაატარა
22 ნოემბერს, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) პროგრამების დირექტორმა - ლევან ავალიშვილმა, კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო პროგრამის ფარგლებში ბაკალავრიატის ჯგუფისთვის ჩაატარა ლექცია ინფორმაციის თავისუფლებაზე.
ლევანი კურსის მონაწილეებს ესაუბრა საჯარო ინფორმაციის მნიშვნელობაზე, სამართლებრივ ჩარჩოსა და საქართველოში დამკვიდრებულ საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვის მექანიზმებზე. ლექცია წარიმართა ინტერაქციულ რეჟიმში, რომლის დროსაც განხილულ იქნა საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვის პრაქტიკული მაგალითები. ლევანმა სტუდენტებთან ერთად ლექციის მსვლელობისას აქტიურად განიხილა თუ რა სახის გამოწვევების წინაშე შესაძლოა იდგეს საქართველოში ინფორმაციის თავისუფლება.
კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო პროგრამის განხორციელება „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა“ (IDFI) 2019 წლიდან დაიწყო ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით.
სამი წლის განმავლობაში პროგრამას ფინანსურ მხარდაჭერას უწევდა ღია საზოგადოების მხარდაჭერის ფონდი პროექტის „მდგრადი ადამიანური რესურსების განვითარება კორუფციასთან საბრძოლველად“ ფარგლებში. ხოლო ახლა პროგრამა ფინანსურად მხარდაჭერილია შვედეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) მიერ, ორგანიზაციული მხარდაჭერის ფარგლებში.

The Programs Director of IDFI, Levan Avalishvili conducted an open lecture on Freedom of Information
News | FIGHTING CORRUPTION | Article 24 November 2022
On November 22, the Programs Director of the Institute for the Development of Freedom of Information (IDFI) - Levan Avalishvili, conducted a lecture on freedom of information for the participants of the bachelor’s group within the framework of the Certification Program in Fighting Corruption.
Levani spoke to the participants of the course about the importance of public information, the legal framework, and the mechanisms for requesting public information established in Georgia. The lecture was held in an interactive mode, during which practical examples of requesting public information were discussed. During the lecture, Levan actively discussed with the students what kind of challenges the freedom of information might face in Georgia.
The Institute for the Development of Freedom of Information (IDFI) started implementing the Certification Program in Fighting Corruption in 2019, in cooperation with Ilia State University.
Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) started implementing the Certification Program in Fighting Corruption in 2019 in cooperation with Ilia State University. For three years, the program was financially supported by the Open Society Foundations within the framework of the project "Building Sustainable Human Capacity in Fighting Corruption”. Currently, the program is financially supported by the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) within the framework of Organizational Support.