IDFI გიწვევთ ონლაინ კონფერენციაზე
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) გიწვევთ ონლაინ კონფერენციაზე - ადგილობრივ დონეზე კარგი მმართველობის პრინციპების გაძლიერება
თარიღი: დეკემბერი 18, 2020
დრო: 13:00-18:00
კონფერენციის მიზანია ადგილობრივ დონეზე გამჭვირვალობის, მმართველობის ხარისხის, მუნიციპალური სერვისების მიწოდებისა და მოქალაქეთა ჩართულობის კუთხით არსებული გამოწვევების, დაგეგმილი რეფორმების, საჭირო ინტერვენციებისა და ინოვაციური მიდგომების განხილვა. ამ მიზნით, ღონისძიებაზე იგეგმება ადგილობრივი თვითმმართველობის საკითხებზე მომუშავე ორგანიზაციების, ექსპერტების, დონორებისა და ადგილობრივი, ასევე, ცენტრალური, ხელისუფლების წარმომადგენლების ჩართულობით გაიმართოს დისკუსიები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა:
- ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმა / დეცენტრალიზაციის სტრატეგია
- გამჭვირვალობა და ანგარიშვალდებულება
- მუნიციპალური სერვისების მიწოდების ხარისხი
- მოქალაქეთა ჩართულობა და ანგარიშვალდებულება
კონფერენცია იმართება გლობალური საქველმოქმედო ორგანიზაცია Luminate-ის ფინანსური მხარდაჭერით.
სამუშაო ენა: ქართული
უზრუნველყოფილი იქნება სინქრონული ინგლისური თარგმანი.
გთხოვთ, რეგისტრაცია გაიაროთ (არაუგვიანეს 2020 წლის 17 დეკემბრისა) შემდეგ ბმულზე. კონფერენციაზე მონაწილეობის მისაღებად რეგისტრაციის გავლა სავალდებულოა.რეგისტრაციის გავლის შემდეგ მიიღებთ კონფერენციის ბმულს.

Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) is delighted to invite you to an online conference on - Strengthening Good Governance Principles at the Local Level
Date: December 18, 2020
Time: 13:00-18:00
The conference aims to explore challenges, planned reforms, needed interventions and innovative approaches at the local level in terms of transparency, quality of governance, delivery of municipal services and citizen engagement. To this end, the event intends to foster discussion with the participation of organizations, experts, donor community working on local self-government, as well as representatives of both local and central governments on the following issues:
• Local government reform / decentralization strategy
• Transparency and accountability
• Quality of municipal service delivery
• Citizen participation and accountability
The Forum is organized with the support of the global philanthropic organization, Luminate.
Working language: Georgian
Simultaneous Georgian-English translation will be provided
Wekindlyaskyoutocompleteyourregistration(no later than December 17,2020) by followingthis link. Registration is mandatory for participation. Upon registration, you will receive the online conference link.