IDFI-მ მონაწილეობა მიიღო საქართველოს ახალგაზრდული ორგანიზაციების მე-6 ფორუმში
სიახლეები | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 26 დეკემბერი 2014
2014 წლის 24-25 დეკემბერს გაიმართა საქართველოს ახალგაზრდული ორგანიზაციების მე-6 ფორუმი. ფორუმის ორგანიზატორები გახლდათ საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტრო და მშვიდობისა და განვითარების აკადემია. ფორუმის ძირითადი მიზანს ახალგაზრდულ არასამთავრობო ორგანიზაციებს შორის ურთიერთობის განვითარება და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში არასამთავრობო სექტორის მონაწილეობის უზრუნველყოფა.
ფორუმის პირველ დღეს IDFI-მ (ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი) მონაწილე ორგანიზაციებს გააცნო 2014 წლის განხორციელებული ცნობიერების ამაღლების აქტივობები, რომლებიც გულისხმობდა ახალგაზრდების აქტიურ ჩართულობას.
ფორუმის მეორე დღე სრულად დაეთმო არაფორმალური განათლების ჩარჩო დოკუმენტის განხილვას, სადაც მონაწილე ორგანიზაციებს საშუალება ჰქონდათ შეეთავაზებინათ თავისი რეკომენდაციები საქართველოს სპორტის და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროსთვის.
საქართველოს ახალგაზრდული ორგანიზაციების ფორუმი ყოველწლიურად 2007 წლიდან ხორციელდება. ფორუმს აფინასებს საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტრო