IDFI-მ განმეორებით მიმართა ქალაქ თბილისის მერიას წერილით საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვნის შესახებ
სიახლეები 27 იანვარი 2011
IDFI- მგანმეორებით მიმართაქალაქ თბილისის მერიას წერილით საჯარო ინფორმაციისგამოთხოვნის შესახებ.გამოთხოვნილ იქნა ის საჯარო ინფორმაცია რომლის მოთხოვნაც მერიამ უპასუხოდ დატოვა, კერძოდ:
1. ქ.თბილისის მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების,ადმინისტრაციის უფროსის და უფროსის მოადგილეების, საქალაქო სამსახურის უფროსების თანამდებობრივი სარგოების (ცალ-ცალკე) დასახელფასო დანამატების ოდენობა(ცალ-ცალკე).
2. ქ.თბილისის მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების, ადმინისტრაციის უფროსის და მისი  მოადგილეების, საქალაქო სამსახურის უფროსების ქვეყნის შიგნით და ქვეყნის გარეთ მივლინებებზე დახარჯული თანხები(2009წლისმთლიანად და 2010 წლის  1 იანვრიდან დღემდე თვეების მიხედვით).
3. ქ.თბილისის მერიის თანამშრომელთა სია  თანამდებობების მიხედვით და  თითოეულის  თანამდებობრივ სარგოებზე(ცალ-ცალკე)  ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა  2009/ 2010 წწ  განმავლობაში.
4. მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების, ადმინისტრაციის უფროსის და უფროსის მოადგილეებზე, საქალაქო სამსახურის უფროსებზე 2009/2010  წლებში გაცემული პრემიების საერთო კვარტლური ოდენობები.
5. ქ.თბილისის მერიის მიერ 2009/2010 წწ  გამოცხადებული ტენდერებისა და განხორციელებული შესყიდვების სრული ჩამონათვალი.
6. ინფორმაცია მერიის ავტოპარკის შესახებ:
ქ.თბილისის მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომანქანების პერსონალურად გადანაწილება თანამდებობის პირებზე (მათ შორის ავტომანქანის მოდელი) და საწვავის ხარჯის ყოველთვიური ზღვრული ლიმიტი (მათ შორის საწვავის ტიპი) 2009/2010 წწ განმავლობაში.
მერიის თანამშრომელთა მიერ (თითოეულის ცალ-ცალკე) სამსახურის ავტომანქანებით მომსახურებაზე (შეკეთება,ცვეთა) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.
7. ინფორმაცია სატელეკომუნიკაციო ხარჯების შესახებ: მერიის თანამშრომელთა (ცალ-ცალკე)  სატელეფონო საუბრებზე (მათ შორის მობილურ  ტელეფონებზე) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.
8. მერიისთანამშრომელთა მობილური  ტელეფონებისა და ავტომანქანების შესყიდვაზე ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.