IDFI-მ განმეორებით მიმართა ქალაქ თბილისის მერიას წერილით საჯარო ინფორმაციის გამოთხოვნის შესახებ
IDFI- მგანმეორებით მიმართაქალაქ თბილისის მერიას წერილით საჯარო ინფორმაციისგამოთხოვნის შესახებ.გამოთხოვნილ იქნა ის საჯარო ინფორმაცია რომლის მოთხოვნაც მერიამ უპასუხოდ დატოვა, კერძოდ:
1. ქ.თბილისის მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების,ადმინისტრაციის უფროსის და უფროსის მოადგილეების, საქალაქო სამსახურის უფროსების თანამდებობრივი სარგოების (ცალ-ცალკე) დასახელფასო დანამატების ოდენობა(ცალ-ცალკე).
2. ქ.თბილისის მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების, ადმინისტრაციის უფროსის და მისი  მოადგილეების, საქალაქო სამსახურის უფროსების ქვეყნის შიგნით და ქვეყნის გარეთ მივლინებებზე დახარჯული თანხები(2009წლისმთლიანად და 2010 წლის  1 იანვრიდან დღემდე თვეების მიხედვით).
3. ქ.თბილისის მერიის თანამშრომელთა სია  თანამდებობების მიხედვით და  თითოეულის  თანამდებობრივ სარგოებზე(ცალ-ცალკე)  ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა  2009/ 2010 წწ  განმავლობაში.
4. მერის, ვიცე მერის, მერის მოადგილეების, ადმინისტრაციის უფროსის და უფროსის მოადგილეებზე, საქალაქო სამსახურის უფროსებზე 2009/2010  წლებში გაცემული პრემიების საერთო კვარტლური ოდენობები.
5. ქ.თბილისის მერიის მიერ 2009/2010 წწ  გამოცხადებული ტენდერებისა და განხორციელებული შესყიდვების სრული ჩამონათვალი.
6. ინფორმაცია მერიის ავტოპარკის შესახებ:
ქ.თბილისის მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომანქანების პერსონალურად გადანაწილება თანამდებობის პირებზე (მათ შორის ავტომანქანის მოდელი) და საწვავის ხარჯის ყოველთვიური ზღვრული ლიმიტი (მათ შორის საწვავის ტიპი) 2009/2010 წწ განმავლობაში.
მერიის თანამშრომელთა მიერ (თითოეულის ცალ-ცალკე) სამსახურის ავტომანქანებით მომსახურებაზე (შეკეთება,ცვეთა) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.
7. ინფორმაცია სატელეკომუნიკაციო ხარჯების შესახებ: მერიის თანამშრომელთა (ცალ-ცალკე)  სატელეფონო საუბრებზე (მათ შორის მობილურ  ტელეფონებზე) ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხის ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.
8. მერიისთანამშრომელთა მობილური  ტელეფონებისა და ავტომანქანების შესყიდვაზე ბიუჯეტიდან დახარჯული თანხების ოდენობა 2009/2010 წწ განმავლობაში.

IDFI submitted repeatedly an official request of public information to the Tbilisi City Hall
IDFI submitted repeatedly an official request of public information to  the Tbilisi City Hall. IDFI inquired  an Information  the Request on which the City Hall has left unanswered:
1. The salaries/wages of Mayor of Tbilisi, of Vice Mayor, of Deputy Mayors, of Head of Administration and of Deputy Heads of Administration and of Heads of municipal Departments (apart) paid from the Government Budget during 2009-2010 years (monthly).
2. Expenses incurred by the official trips of Mayor of Tbilisi, of Vice Mayor, of Deputy Mayors, of Head of Administration and of Deputy Heads of Administration and of Heads of municipal Departments, both domestic and international during the 2009 -2010 years .
3. The list of employees of the City Hall (according to their posts) and their Salaries paid from the Government Budget during 2009-2010 years.
4. Information about Bonuses paid to the Mayor of Tbilisi, of Vice Mayor, of Deputy Mayors, of Head of Administration and of Deputy Heads of Administration and of Heads of Municipal Departments paid from the Government Budget during 2009-2010 years (quarterly).
5. The complete list of tenders announced by the City Hall and implemented purchases during the 2009-2010 calendar year.
6. Information pertaining costs for auto purchases and maintenance expenses during 2009-2010 years: personally allotment of auto vehicles on the government officials according to their positions, also model of auto vehicles and monthly limit of fuel (type of fuel as well). Costs for auto maintenance (reparation, wear) for each Government Official paid from the Government Budget.
7. Information pertaining communication costs (conversations over fixed network and mobile phone) of employees of the City Hall (apart) paid from the Government Budget during the 2009-2010 years.