IDFI-ს მონაწილეობით კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო დღის აღსანიშნავი ღონისძიება გაიმართა
11 დეკემბერს კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით იუსტიციის სამინისტროში საქართველოს კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს (ანტიკორუფციული საბჭო) მოდელირება გაიმართა. ღონისძიებაში სხვადასხვა უნივერსიტეტის 18 სტუდენტი  მონაწილეობდა.
ღონისძიება იუსტიციის სამინისტროს ანალიტიკური დეპარტამენტის, იუსტიციის სასწავლო ცენტრის, საერთაშორისო გამჭვირვალობა −  საქართველოსა და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის მიერ იყო ორგანიზებული.
შერჩევა ღია კონკურსის წესით მოხდა. უმაღლესი სასწავლებლების მე-4 კურსისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს ონლაინგანაცხადი უნდა შეევსოთ.
მოდელირების მონაწილეები 70-მდე აპლიკანტიდან შეირჩნენ. მათ შორის მოხვდნენ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას ახელმწიფო უნივერსიტეტის, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, სუხიშვილის სასწავლო უნივერსიტეტის, კავკასიის  უნივერსიტეტის სტუდენტები.
ღონისძიების ფარგლებში სტუდენტებმა ანტიკორუფციულ საბჭოში შემავალი უწყებების როლები დაინაწილეს და სხდომის მოდელირება მოახდინეს: წარმოადგინეს საბჭოს წევრ უწყებათა პოზიციები, იმსჯელეს და დაამტკიცეს კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის სტრატეგიული პრიორიტეტები.
ღონისძიების დასასრულს IDFI -ს გამგეობის თავმჯდომარემ ლევან ავალიშვილმა მონაწილე სტუდენტებს სერტიფიკატები გადასცა.

On the International Anti-Corruption Day, December 11, Ministry of Justice conducted a simulated session of Anti-Corruption Coordination Council. Event was a joint endeavor of Analytical Department of Ministry of Justice, Training Center of Justice of Georgia, Transparency International – Georgia and Institute for Development of Freedom of information. Total of 18 students from various universities participated in this session.
Participants were selected through an open competition. Fourth year postgraduate and graduate students had to fill an online application form.
Participants were selected from the 70 applications, including the students of Ivane Javakhishvili State University, Ilia State University, Sukhishvili University, Caucasus University.
Within the frames of this event, roles of Anti-Corruption Council institutions were divided between the students who afterwards modeled the meeting.
Students presented the positions of Anti-Corruption Council institutions, discussed and approved anti-corruption strategic priorities.
At the end of the meeting, Levan Avalishvili, Chairman of Board of IDFI, awarded students with the certificates.