IDFI-ის ახალი დირექტორი
2014 წლის 16 დეკემბერს IDFI-ის დამფუძნებელთა კრებაზე განხილულ იქნა IDFI-ის დირექტორის გიორგი კლდიაშვილის პირადი განცხადება დირექტორის უფლებამოსილების შეჩერების შესახებ 2015 წლის 20 იანვრამდე. ინსტიტუტის დამფუძნებელთა გადაწყვეტილებით, 2014 წლის 16 დეკემბრიდან 2015 წლის 20 იანვრამდე „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის“ (IDFI) დირექტორის მოვალეობის შემსრულებლად დაინიშნა გიორგი ხიშტოვანი.
გიორგი ხიშტოვანი „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის“ გუნდს 2012 წლიდან შეუერთდა. გიორგი ხიშტოვანმა პრაქტიკული საქმიანობა დაიწყო 2003 წელს, „Volksbank“-ის (გერმანია) საკრედიტო განყოფილებაში. 2004-2005 წლებში მან სტაჟირება გაიარა სს „თიბისი ბანკი“-ს ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილებაში. 2009 – 2011 წლებში მუშაობდა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის და ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტზე, დეკანის მოადგილედ. 2011 წლიდან გიორგი ბრემენის უნივერსიტეტის მიწვეული მკვლევარია.
2014 წლის დეკემბერში გიორგიმ მოიპოვა ბრემენის (გერმანია) უნივერსიტეტის დოქტორის ხარისხი ეკონომიკის განხრით. მან 2005 წელს დაამთავრა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სამართლისა და ეკონომიკის გერმანულენოვანი ფაკულტეტი. ტრიერის (გერმანია) უნივერსიტეტის მიერ 2008 წელს გიორგის მიენიჭა ეკონომიკის მაგისტრის, ხოლო 2009 წელს - სამართლის მაგისტრის LL.M. წოდება.

On December 16th, 2014 the Executive Board of IDFI considered personal written request of the Director of IDFI, Giorgi Kldiashvili concerning his resignation from the position until January 20th, 2015. According to the decision of the Founders of the Institute, Giorgi Khishtovani has been appointed as a new acting director of IDFI for the period from December 16th, 2014 until January 20th, 2015.
Giorgi Khishtovani joined the team of “Institute for Development of Freedom of Information” (IDFI) in 2012 as an economic analyst. Giorgi started practical activity in 2003 in the credit department of “Volksbank” (Germany). Between 2004 and 2005 Giorgi completed a trainee program at “TBC Bank” (Georgia). In 2009- 2011 Giorgi was a Deputy Dean of the Faculty of Economics and Business Administration at the Tbilisi State University (TSU). Since 2011 Giorgi has been working as a visiting researcher at the University of Bremen (Germany).
In December 2014 Giorgi obtained PhD in Economics at the University of Bremen (Germany). Giorgi holds BA in Business and Law, Georgian Technical University. In 2008 he was awarded Master of Science in Economics, the University of Trier (Germany), under a joint scholarship of Open Society Foundation and German Academic Exchange Agency (DAAD). In 2009 he was awarded Master’s Degree in Law (LL.M.), the University of Trier (Germany).