ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტსა და ესტონეთის ელექტრონული მმართველობის აკადემიას შორის მემორანდუმი გაფორმდა
სიახლეები | მემორანდუმები 23 თებერვალი 2016
18 თებერვალს ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტსა (IDFI) და ესტონეთის ელექტრონული მმართველობის აკადემიას შორის მემორანდუმი გაფორმდა. IDFI-ს მხრიდან მემორანდუმს ხელი მოაწერა დირექტორმა, გიორგი კლდიაშვილმა, ხოლო აკადემიის მხრიდან, დირექტორმა, არვო ოტიმ.
ელექტრონული მმართველობის აკადემია ანალიტიკურ და საკონსულტაციო ორგანიზაციას წარმოადგენს, რომლის დაარსების მთავარ მიზანს ელექტრონული მმართველობის, ელ. დემოკრატიის, ეროვნული კიბერ უსაფრთხოების შესახებ ცოდნის გაფართოება და გავრცელება წარმოადგენს. აკადემია არჩევს და ტრენინგს უტარებს ლიდერებსა და დაინტერესებულ მხარეებს საინფორმაციო და საკომუნიკაციო საშუალებების დახმარებით, რათა ქვეყანაში გაიზარდოს მმართველობის ეფექტიანობა და უფრო ეფექტიანი გახდეს დემოკრატიული პროცესები.
მემორანდუმის გაფორმების შედეგად, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი და ელ. მმართველობის აკადემია ითანამშრომლებენ და განახორციელებენ ერთობლივ პროექტებსა და აქტივობებს. შეთანხმების მიზანს წარმოადგენს ერთობლივი კვლევების წარმოება, როგორც საგანმანათლებლო, ასევე სასკოლო და კულტურული პროექტების განხორციელება, რომლებიც დაკავშირებული იქნება ელ. მმართველობასთან, ელ. ჩართულობასთან, სამოქალაქო მომსახურების რეფორმებთან, ინფორმაციის თავისუფლებასთან და ა.შ.
ასევე, მემორანდუმით განისაზღვრა, რომ მხარეებმა უნდა უზრუნველყონ ერთობლივი ღონისძიებების, ტრენინგებისა და კონფერენციების ჩატარება.

News | Memorandums 23 February 2016
Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) and Estonian e-Governance Academy signed a memorandum on February 18th.
The memorandum was signed by director of IDFI Giorgi Kldiashvili and the director of eGA - Mr. Arvo Ott.
The e-Governance Academy (eGA) is a think tank and consultancy organization founded for the creation and transfer of knowledge and best practice concerning e-governance, e-democracy, national cyber security and the development of open information societies. eGA trains and advises leaders and stakeholders in using information and communications technology (ICT) to increase government efficiency and to improve democratic processes.
According to the memorandum IDFI and eGA will implement joint projects and activities. The goal of the agreement is support cooperation in research, educational, scholar and cultural projects related to development of e-Governance, e-Participation, civil service reform, freedom of information and etc.