პროექტის დასახელება: მონაცემების გლობალური ბარომეტრი (გავრცელების ეტაპი)
პროექტის მიზანია მონაცემების გლობალური ბარომეტრის (GDB) პირველი გამოცემის შედეგების აქტიური გავრცელება. GDB-ის მიზანია შეისწავლოს ძირითადი საორიენტაციო მაჩვენებლები ქვეყნებში მონაცემების მართვის, მონაცემების შესაძლებლობების, მონაცემების ხელმისაწვდომობისა და მონაცემების გამოყენების თვალსაზრისით. რეგიონული ჰაბი დაგეგმავს და უზრუნველყოფს შედეგების გავრცელებას რეგიონში.
ძირითადი აქტივობები და ფაზები
მაისი, 2022: GDB-ის შედეგების ძირითად ტენდენციებსა და მიგნებებზე აუდიოვიზუალური და საკომუნიკაციო მასალის დიზაინი ინგლისურ, ქართულ და რუსულ ენებზე.
ივნისი, 2022: რეგიონალური კონფერენცია/პრეზენტაცია, სადაც განიხილება მონაცემთა გლობალური ბარომეტრის შედეგები თემატური მოდულებისა და ევრაზიისთვის აქტუალური გამოწვევების კონტექსტში.

Total Budget: $ 4,000
The project aims to actively promote and disseminate the results of the Global Data Barometer (GDB) first edition. GDB's goal is to provide a critical new benchmark on country-level data governance, data capability, data availability, and data use for the public good. The regional hub will organise and plan to disseminate the results within its region.
Key activities & milestones
May, 2022: Design of audiovisual and communications material surrounding the key trends and findings of GDB results for the region in English, Georgian and Russian.
June, 2022: Regional conference/presentation to discuss the results of the Global Data Barometer based on thematic modules and prominent challenges relevant for Eurasia. Potential panelists will include GOB researchers from Georgia, Azerbaijan, Moldova, Kazakhstan and Mongolia.