საზოგადოება მემორიალი და IDFI გიწვევთ 1921 წელს საბჭოთა რუსეთის მიერ დამოუკიდებელი საქართველოს ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით დაგეგმილ აქცია-გამოფენაზე "დავიწყება განმეორების გარანტიაა"
ოთხშაბათს, 25 თებერვალს, 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე ყოფილი პარლამენტის შენობის წინ, რუსთაველის გამზირზე, გაიმართება გამოფენა: „გასაბჭოების შედეგები საქართველოში რეპრესირებულთა სიების და ფოტოების სახით“.
გამოფენა გაგრძელდება 26-27 თებერვალს, ლიტერატურის მუზეუმში, მისამართი: გ. ჭანტურიას ქ. #4.
მსგავსი ღონისძიება საზოგადოება "მემორიალის" და IDFI-ს ორგანიზებით გასული წლის 25 თებერვალსაც გაიმართა, რომელიც საბჭოური პერიოდის პოლიტპატიმარ ქალებს ეხებოდა. გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო რეპრესიის მსხვერპლთა სიები, ფოტოები, სატუსაღოებში პოლიტპატიმარი ქალების მიერ შესრულებული ნაკეთობები, მათი წერილები და სხვა მასალები.

Society Memorial and IDFI organizes the event: Forgetting is Guarantee of Recurrence
Regarding the day of Soviet Russian Occupation of independent, democratic Georgia in 1921, the society Memorial and Institute for Development of Freedom of Information will hold an exhibition named: Results of Georgia's Sovietization in Photos and Lists of victims of Repression.
The exhibition will be open on February 25th, 10:00-17:00 on Rustaveli Avenue in front of the former building of the Parliament of Georgia.
The Exhibition will be placed at the Literature Museum on February 26-27, Address: 44 G.Chanturia str.
Similar event, dedicated to political prisoner women of Soviet Period was held by Society Memorial and IDFI on 25th February, 2014 too, where lists of repressed people, their photos, handicrafts, letters and other material was exhibited.