ხანგძლივობა21 ნოემბერი, 2019 – 22 ნოემბერი, 2019
სახელმწიფო შესყიდვების სფეროში კორუფციასთან ბრძოლა ერთ-ერთი მნიშვნელოვანია საკითხია რომელიც განხილვას საჭიროებს. ამ სფეროში ქვეყნებს შორის გამოცდილების და კარგი პრაქტიკის გაზიარება ხელს უწყობს პრობლემებისა და გამოწვევების გაანალიზებას და მათი გადაჭრის გზების პოვნას.
პროექტის შესახებ:
პროექტის ფარგლებში IDFI ვაშინგტონში ბაზირებული საერთაშორისო ორგანიზაციის Partners for Transparency Foundation (PTF) ინდოეთის ფილიალთან (PTF India) თანამშრომლობით უზრუნველყოფს სასწავლო პროგრამის განხორციელებას თემაზე: „გამოცდილების გაზიარება სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“.
პროექტის მიზანია სასწავლო პროგრამაში მონაწილე ინდოეთის ფედერალური რესპუბლიკის საჯარო უწყებების დეპარტამენტების ხელმძღვანელებსა და სახელმწიფოს მფლობელობაში მყოფი საწარმოების მაღალი თანამდებობის პირებისთვისთვის საქართველოს საჯარო შესყიდვების სისტემაში არსებული კარგი პრაქტიკისა და ნაკლოვანებების შესახებ გამოცდილების გაზიარება.

Funded by: Partners for Transparency Foundation
Fighting corruption in the field of public procurement is one of the important issues that need to be discussed. Sharing experiences and good practices between countries in this field helps to analyze problems and challenges and find ways to solve them.
In the framework of the project, the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in the cooperation with PTF India (Partners for Transparency Foundation) will organize the Study Program “Experience Sharing in Public Procurement”.
Project Goal is to share good practices and drawbacks in the Georgian public procurement system and Georgia's anti-corruption system and policies to the heads of Anti-Corruption Study Program Departments of public entities of the Federal Republic of India and high officials of state-owned enterprises.