2021 წლის 27-28 მაისს, გაიმართა ევრაზიის ანტიკორუფციული აკადემიური ქსელის ანტიკორუფციული ჰაბების (უკრაინა, საქართველო, სომხეთი, ყირგიზეთი, მოლდოვა) კურსდამთავრებულთა მილოცვის ცერემონია. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებმა. საქართველოში, კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო-სასწავლო კურსის მიმდინარეობას, კოორდინირებს „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი“ (IDFI). დასახელებულ ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო IDFI-ს ღია მმართველობის მიმართულების ხელმძღვანელმა - დავით მაისურაძემ.
დავით მაისურაძემ შეხვედრის მონაწილეებისათვის წარადგინა პრეზენტაცია ღია მმართველობის პარტნიორობისა (OGP) და მოპოვებითი მრეწველობის გამჭვირვალობის ინიციატივის (EITI) სინერგიაზე ანუ რა მნიშვნელობა აქვს სახელმწიფოსთვის ერთდროულად როგორც OGP-ის, ასევე, EITI-ს წევრობას. აღსანიშნავია, რომ მიუხედავად არასამთავრობო ორგანიზაციების აქტიური ადვოკატირებისა საქართველო დღემდე არ არის EITI-ს წევრი, რითაც მცირდება ღია მმართველობის პარტნიორობის წევრობით არსებული შედეგების ეფექტიანობაც. აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის ქვეყნებს შორის ერთდროულად OGP-ისა და EITI-ს წევრები არიან: უკრაინა, სომხეთი, ყირგიზეთი და ავღანეთი.
საქარველოში კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო-სასწავლო კურსი უკვე მეორე წელია, რაც მიმდინარეობს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით. 2020-2021 წლების გაზაფხულის სასწავლო სემესტრი დასრულდება 2021 წლის ივლისში.
საქართველოში კორუფციასთან ბრძოლის საგანმანათლებლო პროგრამის ფინანსური მხარდამჭერია ღია საზოგადოების მხარდაჭერის ფონდი, რომელიც ხელს უწყობს კორუფციასთან საბრძოლველად მდგრადი ადამიანური რესურსების განვითარებას.

On May 27-28, 2021, a congratulatory ceremony was held for the graduates of the Eurasian Academic Anti-Corruption Network Hubs (Ukraine, Georgia, Armenia, Kyrgyzstan, Moldova). The event was attended by representatives of civil society. In Georgia, the Certification Program in Fighting Corruption is coordinated by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI). Davit Maisuradze, Open Government Direction Head of IDFI, took part in the event.
Davit Maisuradze made a presentation to the participants of the meeting on the synergy of the Open Government Partnership (OGP) and the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) or the importance for the state to be a member of both OGP and EITI at the same time. It should be noted that despite the active advocacy of non-governmental organizations, Georgia is still not a member of EITI, which reduces the effectiveness of the results of the Open Government Partnership (OGP). Ukraine, Armenia, Kyrgyzstan, and Afghanistan, countries of Eastern Europe and Central Asia are the members of both OGP and EITI.
The Certification Program in Fighting Corruption in Georgia is underway for the second year in a row, in cooperation with Ilia State University. The 2020-2021 Spring Study Semester will end in July 2021.
The Certification Program in Fighting Corruption in Georgia is financially supported by the Open Society Foundations (OSGF) that promotes the development of sustainable human resources to combat corruption.