მრგვალი მაგიდა: სახელმწიფო საწარმოების როლი სოფლის მეურნეობის განვითარებაში
8 მაისს, 11 საათზე, სასტუმრო "ამბასადორში“(მის: იოანე შავთელის 13),  ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) და გადასახადის გადამხდელთა კავშირი (TPU) მართავენ მრგვალ მაგიდას თემაზე: სახელმწიფო საწარმოების როლი სოფლის მეურნეობის განვითარებაში.
ღონისძიება ტარდება აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) პროგრამის “საჯარო პოლიტიკის, ადვოკატირებისა და სამოქალაქო საზოგადოების განვითარება საქართველოში” (G-PAC) ფარგლებში.
ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) და გადასახადის გადამხდელთა კავშირი (TPU) ახორციელებენ პროექტს: სახელმწიფო საწარმოები საქართველოში და მათი ეფექტიანობა; ფოკუსი: სოფლის მეურნეობა. პროექტის მიზანია სოფლის მეურნეობის დარგში არსებული სახელმწიფო საწარმოების მუშაობის შესწავლა და მათი ეფექტიანობის ანალიზი, ხოლო მიღებული შედგების საფუძველზე შესაბამისი რეკომენდაციების შემუშავება.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი იქნება სოფლის მეურნეობის სფეროში მოქმედი სახელმწიფო საწარმოების მიმოხილვითი ანალიზი, მონაწილეები იმსჯელებენ სახელმწიფო საწარმოების არსებობის მიზანშეწონილობასა და მათი ეფექტიანობის გაზრდის გზებზე, წარმოადგენენ საკუთარ ხედვებს და მოსაზრებებს სექტორის სამომავლო განვითარებასთან დაკავშირებით, რომლებიც შევა მთავრობისთვის წარსადგენ რეკომენდაციების პაკეტში.
ღონისძიებაში მონაწილეობას მიიღებენ ექსპერტები, არასამთავრობო და კვლევითი ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

On May 8, 11:00, at hotel ‘Ambasadori’ (13, Ioane Shavteli str) Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in cooperation with the Tax Payers Union (TPU) will conducted the round table discussion about the Role of the State-Owned Enterprises in development of the Agriculture Sector.
The event takes place within the frames of the East-West Management Institute (EWMI) program Policy, Advocacy and Civil Society Development in Georgia (G-PAC).
Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) in cooperation with the Tax Payers Union (TPU) implements the ‘State-owned enterprises (SOE) and their efficiency in Georgia; Focus: Agriculture Sector’ project, which aims at studying the work of the state owned enterprises, analyzing their efficiency and based on results, elaborating the recommendations.
Project team will present the review and analysis of the state owned enterprises; participants will discuss the expediency of the existence of these enterprises and the ways of increasing their effectiveness, they will present their opinions and views concerning the future development of the sector; these ideas will be included in the recommendation package, which is being prepared for the government.