დუბლინში OGP-ის რეგიონული შეხვედრა მიმდინარეობს
ამ წუთებში დუბლინში მიმდინარეობს ღია მმართველობის პარტნიორობის რეგიონული შეხვედრა. ღია მმართველობის პარტნიორობის რეგიონული შეხვედრა დუბლინში ემსახურება წევრი ქვეყნების 2014-2015 წლების სამოქმედო გეგმების სამუშაო ვერსიების გაცნობას. საქართველოს სახელით შეხვედრას ესწრებიან იუსტიციის სამინისტროსა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები.
საქართველოს დელეგაციას ხელმძღვანელობს იუსტიციის მინისტრი თეა წულუკიანი, რომელიც პირველ პლენარულ სხდომაზე ძირითად მომხსენებლად წარსდგა და ისაუბრა საქართველოს მიღწევებზე ღია მმართველობის პარტნიორობის კუთხით. მან სესიის მონაწილეებს გააცნო ელ-მმართველობის წარმატებული პროექტები, ინფორმაცია საქართველოს რეგიონებში გამართული საჯარო კონსულტაციებისა და მოსახლეობის აქტიური ჩართულობის შესახებ და ისაუბრა სამომავლო გეგმებზე.

Currently Dublin hosts the Open Government Partnership regional meeting, which aims t introducing the 2014-2015 draft action plans of the member states to the international society. Georgia is represented by the Ministry of Justice and the representatives of the civil society.
Georgian delegation is headed by the Minister of Justice Thea Tsulukiani, who gave speech as a main speaker on the plenary session and talked about the achievements of Georgia in terms of OGP. She made the attendants familiar with the e-participation successful projects, regional consultation and the activeness of the public as well as the future plans.