ღია მმართველობის პარტნიორობის რეგიონული შეხვედრის ბოლო სესია დუბლინში
ინფორმაციის თავისუფლების სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გახსნა იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე ბარამიძემ და დამსწრეებს გააცნო ინფორმაციის თავისულების კანონპროექტის მიმდინარე რეფორმა და ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის კუთხითსაქართველოს უკანასკნელი პერიოდის მიღწევები.
ამავე კონფერენციაზე სიტყვის წარსდგა ანტიკორუფციული საბჭოს მდივანი რუსუდან მიხელიძე საქართველოს გამოცდილებასა და წარმატებაზე ისაუბრა ელექტრონული მმართველობისა და ღია მონაცემებთან დაკავშირებულისაკითხების კუთხით.
დღესვე იგეგმება რუსუდან მიხელიძის კიდევ ერთი გამოსვლა, სადაც ის ისაუბრებს საქართველოს ახალი სამოქმედო გეგმის პროექტით გათვალისწინებულ ვალდებულებებსა დაგეგმის შემუშავების პროცესზე.
შეგიძლიათ, შეხვედრას თვალყური ადევნოთ შემდეგ ბმულზე:
http://www.castletv.eu/
აირჩიეთ Dublin Castle 1;
ავტორიზაცია მოახდინეთ შემდეგი მონაცემებით:
მომხმარებელი: 18915b
პაროლი: 090514
რეგიონული შეხვედრა 8 მაისს დაიწყო; საქართველოს დელეგაციას ხელმძღვანელობს იუსტიციის მინისტრი. ინფორმაცია 8 მაისის სესიის შესახებ იხილეთ ამ ბმულზე

Today Dublin hosts the last day of the OGP regional meeting.
The Freedom of Information working group meeting was opened with the speech of the deputy minister of Justice Aleksandre Baramidze who made the attendants familiar with the ongoing reform of the freedom of information legislation and the latest achievements of Georgia in terms of access to information.
The chair of the Anti-Corruption Council, Rusudan Mikhelidze talked about the experience and success of Georgia in terms of issues related to e-governance and open data.
According to agenda, Rusudan Mikhelidze will give another speech on the commitments taken by Georgia within the frames of the new action plan and the process of elaborating this plan.
You can watch the livestream on the following link:
http://www.castletv.eu/
Select Dublin Castle 1;
Follow this instruction for authorization:
Username: 18915b
Password: 090514
Dublin regional meeting started on May 8. Georgian delegation is headed by the Minister of Justice. You can view the summary of the May 8 session of this link.