ღია მონაცემების სტრატეგიებისა და სამოქმედო გეგმების შემუშავება ქუთაისის და ახალციხის მერიებისთვის (2019-2020)
პროექტები | დასრულებული პროექტები 3 მაისი 2019
პროექტის სახელწოდება: ღია მონაცემების სტრატეგიებისა და სამოქმედო გეგმების შემუშავება ქუთაისის და ახალციხის მერიებისთის (2019-2020)
დონორი ორგანიზაცია: USAID-ის დემოკრატიული მმართველობის ინიციატივა საქართველოში, Tetra Tech ARD
პროექტის ნომერი: GGI-SUB-023
ბიუჯეტი: 50,160 ლარი ($18,578)
ხანგრძლივობა: 03 მაისი, 2019 – 20 ოქტომბერი, 2019
GGI-ის მიზანია, დაეხმაროს ახალციხისა და ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიებს ღია მონაცემების შეგროვებისა და გამოქვეყნების პროცესში, რაც უზრუნველყოფს მონაცემების მეტ ხელმისაწვდომობას, თავსებადობასა და შემდგომ გამოყენებას. GGI-ის საბოლოო მიზანია პარტნიორი მუნიციპალიტეტების დახმარება ღირებული მონაცემთა ბაზების გამოქვეყნებაში, რათა დაკმაყოფილდეს ყველა დაინტერესებული მხარის, მათ შორის, კერძო სექტორის, სამოქალაქო საზოგადოების, მედიის, აკადემიური წრისა და სხვათა მოთხოვნები.
პროექტის კონკრეტული მიზანია ტექნიკური მხარდაჭერა გაუწიოს ახალციხისა და ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიებს ღია მონაცემების სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის (2019-2020), ასევე, მონიტორინგის მექანიზმების შექმნაში, რაც გააუმჯობესებს მონაცემთა მართვას და დაამკვიდრებს მონაცემების გასაჯაროების საუკეთესო პრაქტიკას, რაც სხვადასხვა ტიპის მთავარი პოლიტიკის დოკუმენტებისა და სამოქმედო გეგმების მნიშვნელოვანი ელემენტია.

Project Title: Develop Open Data Strategies and Action Plans for Kutaisi and Akhaltsikhe City Halls (2019-2020)
Project Contract Number: GGI-SUB-023
Total Budget: 50,160 GEL ($18,578)
Duration of the Project: 03 May, 2019 – 20 October, 2019
The objective of GGI is to support Akhaltsikhe and Kutaisi City Halls in improving open data collection and publishing process and ensure release of open government data in a way that will make it more accessible, interoperable and reusable. The ultimate goal of GGI is to support its partner municipalities in the publication of valuable datasets to meet the existing demands from all stakeholders, including private sector, civil society, media, academia, etc.
The specific objective of this project is to provide technical assistance to Akhaltsikhe and Kutaisi City Halls in developing Open Data Strategies and Action Plans (2019-2020) and monitoring frameworks that will ensure improved data management, including better practices of data disclosure, which is an important element of a wide variety of key policy documents and action plans.