ეკონომიკური პოლიტიკის ადვოკატირების კოალიცია
2015 წლის 15 სექტემბერს ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშრისო განვითარების სააგენტოს (USAID) პროექტის „მმართველობა განვითარებისათვის“ (G4G) ინიციატივით შეიქმნა „ეკონომიკური პოლიტიკის ადვოკატირების კოალიცია“ (EPAC). კოალიცია აერთიანებს ორმოცდათვრამეტ (58) ორგანიზაციას, მათ შორის საქართველოში მოქმედ ბიზნესასოციაციებს, სავაჭრო პალატებს, სტრატეგიულ-კვლევით ცენტრებსა და სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებს.
EPAC-ის მიზანია მისი წევრი ორგანიზაციების ერთიანი ძალისხმევისა და საჯარო და კერძო სექტორებს შორის კონსტრუქციული დიალოგის საშუალებით მხარი დაუჭიროს ბიზნესის ხელშემწყობი გარემოს ჩამოყალიბებას.
სამუშაო შეხვედრების შედეგად EPAC-ის წევრების მიერ შემუშავდა საერთო პრიორიტეტული რეფორმები როგორიცაა, მიწის რეგისტრაცია, კონკურენციის კანონი, სახელმწიფო შესყიდვები, ფინანსებთან წვდომა და საგადასახადო სისტემა. ერთი წლის მუშაობის შედეგად რამდენიმე წარმატებული აქტივობა განხორციელდა და რამდენიმე დისკუსია შედგა EPAC - ის წევრებსა და მთავრობას შორის.

On September 15, 2015, the Economic Policy Advocacy Coalition (EPAC) was created with the initiative of Governing for Growth (G4G) – a project of the United States Agency for International Development (USAID). The Coalition brings together 58 organizations, including Georgia-based business associations, chambers of commerce, strategic research centers and other non-governmental organizations.
EPAC aims to support the creation of a business enabling environment through joint effort of its member organizations and a constructive dialogue between the public and private sectors.
EPAC members organized a workshop where they identified common reform priorities, such as land registration, competition law, public procurement, access to funding and the tax system. Since EPAC’s foundation one year ago, several successful projects have been completed and discussions organized between EPAC members and the government.