სასერტიფიკატო პროგრამის ფარგლებში, 8 ივნისს მეშვიდე მოდული დაიწყო, რომელიც მიზნად ისახავს კორუფციასთან ბრძოლის საერთაშორისო პრაქტიკის ანალიზს. მეშვიდე მოდულის განმავლობაში კურსის მსმენელები შეისწავლიან კორუფციასთან წარმატებული ბრძოლის თვალსაზრისით სხვადასხვა ქვეყნების გამოცდილებას; ქვეყნის წარმატების/ წარუმატებლობის განმაპირობებელ თეორიებს; კაპიტალიზმს, როგორც დომინანტი პოლიტ-ეკონომიკური მოწყობის მოდელს და მის ვარიაციებს; ეკონომიკური ტრანსფორმაციისა და განვითარების ძირითად გამოწვევებს. მათ შესაძლებლობა ექნებათ შეადარონ საქართველოს გამოცდილება და განხორციელებული რეფორმები სხვა ქვეყნების მიერ განხორციელებულ რეფორმებს.
მეშვიდე მოდულს კითხულობს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი და PMCG-ის კვლევითი მიმართულების დირექტორი - გიორგი ხიშტოვანი.
„ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტისა“ (IDFI)და სსიპ „ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის“ თანამშრომლობის საფუძველზე მეცხრე თვეა, რაც ხორციელდება კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო პროგრამა, რომელიც 8 მოდულისგან შედგება. პროგრამისფინანსურიმხარდამჭერია ღია საზოგადოების ინსტიტუტის ბუდაპეშტისფონდი (OSI) დახორციელდება ღია საზოგადოების ფონდის (OSGF) თანადაფინანსებით.

Within the scopes of the Certification Program, from June 8, the seventh module of the Program has started which aims to analyze the international practice in Fighting Corruption. In seventh module, the participants will learn the successful experiences of different countries in fighting corruption; theories that determine the success or failure of a country; capitalism as a dominant political-economic model and its variations; the main challenges of economic transformation and development. They will have the opportunity to compare the experience and implemented reforms of Georgia to those of other countries.
The module is read by Giorgi Khishtovani who is the Associate Professor of Ilia State University, and Research Director of PMCG.
It has been already nine months since the start of the Educational Certification Program in Fighting Corruption which is conducted by the Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) with the collaboration of Ilia State University.The Program is financially supported by the Open Society Foundations with co-funding from the Open Society Georgia Foundation.