სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
სიახლეები | ეკონომიკა და სოციალური პოლიტიკა | პუბლიკაციები | ღია მმართველობა და კორუფციასთან ბრძოლა | სტატია 21 ნოემბერი 2013
2013 წლის 20 ნოემბერს სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში პროფესიული განათლების სისტემის ეფექტიანობასთან დაკავშირებით გაიმართა სამუშაო შეხვედრა არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და სამოქალაქო სექტორის სხვა წარმომადგენლებთან. აღნიშნულ შეხვდრას ესწრებოდა IDFI-ის წარმომადგენელი გოგა თუშურაშვილი.
სამუშაო შეხვედრაზე ეფექტიანობის აუდიტის დეპარტამენტის უფროსის მიერ წარმოდგენილი იქნა პროფესიული განათლების სისტემასთან დაკავშირებული პრობლემატური საკითხები, რომელთა დაკავშირებითაც შეხვედრაზე დამსწრე პირთა მიერ გამოითქვა მოსაზრებები და შემუშავდა რეკომენდაციები, რომელიც აისახება პროფესიული განათლების სისტემის ეფექტიანობის აუდიტის ანგარიშში.
ინსტიტუტი მიესალმება აუდიტის სამსახურის მიერ აღნიშნული ხასიათის სამუშაო შეხვედრების გამართვას და სამოქალაქო სექტორის ჩართულობას რეკომენდაციების შემუშავებაში.

On 20th November 2013 a workshop regarding the effectiveness of the professional education system was held with NGOs and other representatives of the civil sector in the State Audit Service. The aforementioned meeting was attended by the representative of IDFI, Goga Tushurashvili.
During the meeting the Head of the Effectiveness Audit Department presented the problematic issues related to the professional education system. The participants expressed their opinions and offered suggestions and developed a set of recommendations during the meeting that will be reflected in the effectiveness audit report of the professional education system.
The Institute welcomes the initiative of the Audit Service in organizing this kind of workshop, as well as the engagement of the civil sector in the development of recommendations.