IDFI-ს წარმომადგენელი სახელმწიფო შესყიდვებთან დაკავშირებული დავების საბჭოს წევრად აირჩიეს
2013 წლის 14 მაისს სახელმწიფო შესყიდვებთან დაკავშირებული დავების საბჭოს ორი ახალი წევრი იქნა არჩეული - უჩა სეთური (IDFI ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი) და გიორგი კოტრიკაძე (ნავთობპროდუქტების იმპორტიორთა და რეალიზატორთა ასოციაციის გამგეობის თავმჯდომარე).
შერჩევის პროცედურები 2013 წლის 11 აპრილს დაიწყო. საკუთარი კანდიდატურა შვიდმა არასამთავრობო ორგანიზაციამ წარმოადგინა:
1.      ეკონომიკური პოლიტიკის ინსტიტუტი;
2.      ნავთობპროდუქტების იმპორტიორთა და რეალიზატორთა უფლებების დაცვის ასოციაცია;
3.      ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი;
4.      საქართველოს მეწარმეთა კონფედერაცია;
5.      JTI Caucasus LLC;
6.      ნავთობკომპანიების ქართული ასოციაცია;
7.      ახალგაზრდა ფინანსისტთა და ბიზნესმენთა ასოციაცია.
შერჩევაში მონაწილეობა მიიღო რამდენიმე არასამთავრობო ორგანიზაციამ, მათ შორის საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველომ, ბიზნეს ასოციაციამ,  საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ და მედიის წარმომადგენლებმა. არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლების მიერ ხმათა უმრავლესობით დავების საბჭოს წევრად, ერთი წლის ვადით არჩეულ იქნა ორი წევრი.
საბჭოს შემადგენლობა კანონმდებლობის თანახმად განისაზღვრება ექვსი წევრით. საბჭოს შემადგენლობაში პარიტეტული პრინციპით შედიან სააგენტოსა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები.
შესყიდვებთან დაკავშირებული დავების განხილვის საბჭოს საქმიანობა ვრცელდება გამარტივებული ელექტრონული ტენდერისა და ელექტრონული ტენდერის მეშვეობით სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელების პროცედურებთან დაკავშირებულ დავებზე. შესყიდვებთან დაკავშირებული დავების განხილვის მიზანი მათი სწრაფად და სამართლიანად გადაწყვეტაა.

On May 14th, 2013, two new member of the Council for the Disputed Related to State Procurements were elected - Ucha Seturi (IDFI - Institute for Development of Freedom of Information) and Giorgi Kotrikadze (Chairman of the Association of Oil Product Importers and Distributors).
The selection procedures were initiated on April 11th, 2013. Seven NGOs nominated their candidates:
1. Institute of Economical Politics
2. Association of Oil Product Importers and Distributors
3. Institute for Development of Freedom of Information
4. Georgian Entrepreneurs Confederacy
5. JTI Caucasus LLC;
6. Georgian Oil Companies Association
7. The Association of Young Financiers and Businessmen
Several NGOs participated in selecting the new members, among those were Transparency International - Georgia, Business Association, Georgian Young Lawyers Association and members of the media. With the majority of the votes of the representatives of the nongovernmental sector, two нew members were elected for one year to the Council for Disputes.
The composition of the Council, according to legislature, is limited to six members. According to the parity principle, representatives of both the Agency and the nongovernmental sectors are members of the Council.
The activities of the Council for the Disputed Related to State Procurements extends to the disputes related to simplified electronic tenders and the procedures of state procurements done through the electronic tenders. The goal of the discussion of disputed related to procurements is to solve them in a timely and fair manner.